پندهای بافت

23 اصل موفقیت وارن بافت
23 اصل موفقیت وارن بافت

پندهای بافت

پندهای وارن بافت
پندهای وارن بافت

توصیه های بافت مجموعه پند های او در زمینه سرمایه گذاری در بازار سهام است. توصیه های بافت می تواند برای سرمایه گذاران در بازار سهام بسیار کاربردی و مفید باشد.

سرمایه گذار خبره از آنجایی که اولویت اولش حفظ سرمایه است، مخالف ریسک است.

سرمایه گذار بازنده: فکر می کند که سودهای کلان تنها از طریق پذیرش ریسک های بزرگ، به دست می آیند.

  • تنها سهامی را بخرید که اگر فردای خرید بازار تا 10 سال بسته شد شما از نگهداری سهام خود کاملا خوشحال باشید. وارن بافت

فرصتهای عالی سرمایه گذاری زمانی پدیدار می شوند که شرکتهای عالی ، تحت سیطره برخی شرایط غیر معمول قرار می گیرند که موجب قیمت گذاری نادرست سهام آنها شود. وارن بافت

سرمایه گذار خبره:

از آنجایی که اولویت اولش حفظ سرمایه است، مخالف ریسک است. سرمایه گذار بازنده: فکر می کند که سودهای کلان تنها از طریق پذیرش ریسک های بزرگ، به دست می آیند

فرق بسیار است بین کسب و کاری که رشد میکند و لازمه رشد آن داشتن سرمایه کلان است با کسب و کاری که رشد میکند و سرمایه نمی خواهد.

اگر کسی واقا فکر کند سهامی ارزشمند تر است چون تعداد آن را افزایش داده اند در اشتباه است. او مثل کسی است که به یک پیتزا فروشی میرود و می گوید ” من یک پیتزا می خواهم” فروشنده می گوید ” آن را 4 تکه کنم یا 8 تکه ” و او می گوید ” بهتر است 4 تکه کنید من نمی توانم 8 تکه بخورم.!!!” وارن بافت

در نمودار قیمت ها، فقط قیمت ها منعکس شده اند. سرمایه گذاری شامل عوامل زیادی است که قیمت یکی از آنهاست.

نحوه تفکرتان را دوباره برنامه ریزی کنید. بازارهای نزولی را دوست داشته باشید.این بازارها نشان از فرصتهای خرید هستند. وقتی بازار نزولی است شلوغ نکنید و هراس به خود راه ندهید. وارن بافت

اگر آمادگی آن را ندارید که سهامتان را یک دهه نگهدارید ، از همان ابتدا آن سهام را نخرید. به ده سال آینده فکر کنید نه به 10 دقیقه دیگر.

آموزه های بافت

قانون شماره 1: هرگز پولی از دست ندهید! قانون شماره 2: هرگز قانون شماره 1 را فراموش نکنید.

سرمایه گذار خبره:

او می داند که ممکن است اشتباه کند لحظه ای که متوجه اشتباهاتش می شود آنها را اصلاح می کند، در نتیجه به ندرت پیش می آید که مشکلات او چیزی بیش از زیان های کوچک باشد.

سرمایه گذار بازنده: دست از سرمایه گذاری هایی که در آنها شکست خورده، نمی کشد و امیدوار است که بتواند ضررش را جبران کند در نتیجه اغلب از زیان های بزرگ رنج می برد.

.
زمین بازی را بررسی کنید نه تابلوی امتیاز ها را:


تمرکزتان را از روی قیمت ها به عوامل بنیادی منتقل کنید ، عواملی مانند : جریان نقدینگی ، ترازنامه و درامد های آینده شرکت. این ها فاکتورهایی هستند که در بلند مدت قیمت سهام را تعیین می کنند. و اگر شما یک سرمایه گذار هستید نه یک نوسانگیر ، فقط چشم انداز بلند مدت اهمیت دارد. وارن بافت

.

عبارتی در وال استریت وجود دارد مبنی بر اینکه:

“فعالیت در بازا خرس ( بازار نزولی) باعث کسب پول می شود ، فعالیت در بازار گاو ( بازار صعودی) باعث کسب پول می شود ، اما خوک های طماع همیشه سلاخی می شوند”. این عبارت باید به این صورت اصلاح شود ، ” خوک هایی که نمی دانند چه اقدامی انجام میدهند سلاخی می شوند”.

20 سال طول می کشد تا به شهرت و اعتبار برسید و فقط پنج دقیقه زمان برای نابودی آن کافی است، اگر به این موضوع فکر کنید کارهای دیگری را انجام خواهید داد.


سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز نیازمند گذشت زمان، برخورداری از نظم و دیسیپلین و داشتن صبر و حوصله است. فارغ از اینکه چقدر استعداد و تلاش به خرج بدهید، بعضی کارها وقت می‌خواهند: نمی‌توان با ۹ زن باردار، بچه‌ای را یک ماهه به دنیا آورد.

 مهمترین خصوصیت یک سرمایه‌گذار، خُلق و خویش است نه ذکاوتش. آدم برای این کار به خلق و خویی نیاز دارد که نه از همراه بودن با جماعت خیلی سرخوش شود و نه از حرکت در خلاف جهت‌شان.

پندهای بافت

 اگر پیشنهادی بیش از حد خوب به نظر می رسد آن پیشنهاد احتمالا بسیار پر خطر است . نسبت به پیشنهادات ثروتمند شدن در زمان اندک و سودهای باور نکردنی محتاط باشید. اینگونه پیشنهادات تقریبا همیشه با ریسک بسیار بالایی همراه هستند. و البته همیشه برای افرادی که اینگونه پیشنهادات را به شما می دهند میزان قابل توجهی کمیسیون به همراه دارد.

بازار همچون پروردگار ، آن افرادی را که به خودشان کمک میکنند یاری میکند. اما بازار بر خلاف پروردگار ، آنهایی را که نمی دانند چه می کنند، نمی بخشد.

صرفا به منظور معامله کردن معامله نکنید.تکرار زیاد و به دفعات خرید و فروش نشانه بیش فعالی است. اینگونه سرمایه گذاران بیشتر به سمت ضرر میل خواهند کرد تا سود.

اگر شخصی مدعی شد که روشی برای سرمایه گذاری دارد که عاری از خطا و اشتباه است ، دو پا دارید ، دو پای دیگر قرض کنید و فرار کنید:
به خاطر داشته باشید که کلید موفقیت در بازار سهام ، بردباری و انضباط است.

روش های سرمایه گذاری وارن بافت
روش های سرمایه گذاری وارن بافت

مدیریت وب سایت وارن بافت

10 سال فعالیت در بازار بورس ایران. آشنا به تحلیل بنیادی و علاقمند به نظریات وارن بافت در سرمایه گذاری ارزش محور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *