وارن بافت


تنها سهامی را بخرید که اگر فردای خرید بازار تا 10 سال بسته شد شما از نگهداری سهام خود کاملا خوشحال باشید. وارن بافت

سرمایه گذار خبره:

از آنجایی که اولویت اولش حفظ سرمایه است، مخالف ریسک است. سرمایه گذار بازنده: فکر می کند که سودهای کلان تنها از طریق پذیرش ریسک های بزرگ، به دست می آیند.وارن بافت

فرصتهای عالی سرمایه گذاری زمانی پدیدار می شوند که شرکتهای عالی ، تحت سیطره برخی شرایط غیر معمول قرار می گیرند. که موجب قیمت گذاری نادرست سهام آنها شود.

سرمایه گذار خبره: از آنجایی که اولویت اولش حفظ سرمایه است، مخالف ریسک است. سرمایه گذار بازنده: فکر می کند که سودهای کلان تنها از طریق پذیرش ریسک های بزرگ، به دست می آیند

فرق بسیار است بین کسب و کاری که رشد میکند و لازمه رشد آن داشتن سرمایه کلان است با کسب و کاری که رشد میکند و سرمایه نمی خواهد.

اگر کسی واقا فکر کند سهامی ارزشمند تر است چون تعداد آن را افزایش داده اند در اشتباه است. او مثل کسی است که به یک پیتزا فروشی میرود و می گوید .” من یک پیتزا می خواهم” فروشنده می گوید ” آن را 4 تکه کنم یا 8 تکه ” و او می گوید ” بهتر است 4 تکه کنید من نمی توانم 8 تکه بخورم.!!!”

در نمودار قیمت ها، فقط قیمت ها منعکس شده اند. سرمایه گذاری شامل عوامل زیادی است که قیمت یکی از آنهاست.

نحوه تفکرتان را دوباره برنامه ریزی کنید. بازارهای نزولی را دوست داشته باشید.این بازارها نشان از فرصتهای خرید هستند. وقتی بازار نزولی است شلوغ نکنید و هراس به خود راه ندهید

اگر آمادگی آن را ندارید که سهامتان را یک دهه نگهدارید ، از همان ابتدا آن سهام را نخرید. به ده سال آینده فکر کنید نه به 10 دقیقه دیگر.

قانون شماره 1: هرگز پولی از دست ندهید! قانون شماره 2: هرگز قانون شماره 1 را فراموش نکنید.

سرمایه گذار خبره: او می داند که ممکن است اشتباه کند لحظه ای که متوجه اشتباهاتش می شود آنها را اصلاح می کند، در نتیجه به ندرت پیش می آید که مشکلات او چیزی بیش از زیان های کوچک باشد.

سرمایه گذار بازنده: دست از سرمایه گذاری هایی که در آنها شکست خورده، نمی کشد و امیدوار است که بتواند ضررش را جبران کند در نتیجه اغلب از زیان های بزرگ رنج می برد.

.
زمین بازی را بررسی کنید نه تابلوی امتیاز ها را:
تمرکزتان را از روی قیمت ها به عوامل بنیادی منتقل کنید ، عواملی مانند : جریان نقدینگی ، ترازنامه و درامد های آینده شرکت. این ها فاکتورهایی هستند که در بلند مدت قیمت سهام را تعیین می کنند. و اگر شما یک سرمایه گذار هستید نه یک نوسانگیر ، فقط چشم انداز بلند مدت اهمیت دارد. وارن بافت

.

عبارتی در وال استریت وجود دارد مبنی بر اینکه: “فعالیت در بازا خرس ( بازار نزولی) باعث کسب پول می شود ، فعالیت در بازار گاو ( بازار صعودی) باعث کسب پول می شود ، اما خوک های طماع همیشه سلاخی می شوند”. این عبارت باید به این صورت اصلاح شود ، ” خوک هایی که نمی دانند چه اقدامی انجام میدهند سلاخی می شوند”.

مدیریت وب سایت وارن بافت

10 سال فعالیت در بازار بورس ایران. آشنا به تحلیل بنیادی و علاقمند به نظریات وارن بافت در سرمایه گذاری ارزش محور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *