تحلیل سهام بورس

تحلیل سهام سود و زیان پتروشیمی ها 1399
سود و زیان پتروشیمی ها 1399

تحلیل سهام بورس

در بخش تحلیل سهام به تحلیل بنیادی سهام بورس ایران می پردازیم. سعی بر این خواهد بود که با توجه به نظریات وارن بافت مبنی بر سرمایه گذاری بلند مدت در بازار سهام و سرمایه گذاری ارزشی Value Investing در پیدا کردن سهام ارزشمند در بازار بورس ایران کنکاش کنیم.

جدول هایی از صورت سود و زیان و نسبتهای کلیدی و … مرتبط با صنایع مهم و سود ساز بورسی ارائه می شود. از جمله صنایع پتروشیمی ، فلزات اساسی و کانه های فلزی و به تدریج به صنایع سود ده دیگر می پردازیم.

همانطور که می دانیم صنایع شیمیایی ، فلزات اساسی و کانه های فلزی بخش زیادی از ارزش بازار بورس ایران را تشکیل می دهند. از آن جهت که از نظر سود سازی و P/E جزو صنایع برتر بورسی هستند بنابراین در این سایت پرداختن به این صنایع از اولویت برخوردار است.

تحلیل بنیادی

محوریت این سایت بر مبنای تحلیل بنیادی قرار دارد. بنابراین پارامتر های مربوط به تحلیل بنیادی از جمله صورت سود و زیان ، ترازنامه ، گردش جریان وجوه نقد ارائه میگردد. همچنین نسبتهای کلیدی مربوط به شرکتهای مختلف ارائه می شود تا به مخاطب دید مقایسه ای نسبت به شرکتهای مختلف موجود در یک صنعت ارائه گردد.

تمرکز بیشتر بر روی پارامترهایی است که مثل P/E تغییرات لحظه ای ندارند. پارامترها بیشتر مربوط به گزارشات سالیانه و یا فصلی شرکتها است و در برخی موارد ممکن است روند سود سازی و EPS و DPS شرکتها در بازه های زمانی چند ساله ارائه گردد. با بررسی این جداول مخاطبان دیدگاهی نسبت به روند چند ساله سهم ها پیدا می کنند.

در تحلیل های بنیادی دقیقتر به پیشبینی سود سهام شرکتها و صنایع مهم بورسی می پردازیم. بسیاری از شرکت های بورسی کامودیتی محور هستند. بنابراین تحلیل ها کاملا وابسته به نرخ های جهانی است و برآورد سودسازی وابسته به تخمین نرخ های جهانی کامودیتی ها است.

مدیریت وب سایت وارن بافت

10 سال فعالیت در بازار بورس ایران. آشنا به تحلیل بنیادی و علاقمند به نظریات وارن بافت در سرمایه گذاری ارزش محور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *